Deltag i økonomistyringsdag hos Deloitte og bliv bedømt af de bedste i branchen
Deloitte casedag introducerer dig til grundlæggende økonomistyring, og kurset giver dig indsigt i best practise for udarbejdelse af data til CFO’ens beslutningsgrundlag. Undervisningen afsluttes med casearbejde, hvor kursets teoretiske del afprøves. Du får mulighed for at sparre med andre ambitiøse kandidatstuderende og erfarne konsulenter fra Delloitte Consulting BPS. Et dommerpanel fra Deloitte Consulting BPS bedømmer resultaterne af gruppearbejdet, og ved middagen om aftenen kåres vinderne.
Hvem kan deltage?
Kandidatstuderende med finansielt eller regnskabsmæssigt fokus.
Ansøgningsfrist
Ansøgningsfristen er den 3. november 2015. Du ansøger om deltagelse ved at uploade dit CV samt en kort begrundelse for, hvorfor du gerne vil deltage i Deloitte case-dag. Beskriv hvad du brænder passioneret for, og hvorfor du er interesseret i at arbejde som konsulent.
Tid og sted
Deloitte casedag, inkl. middag, er gratis, og arrangementet afholdes kl. 08.00-21.00 den 11. november 2015 hos:
Deloitte
Weidekampsgade 6
2300 København S.
Deloitte casedag er et initiativ fra Deloitte Academy, der varetager uddannelsen af fremtidens konsulenter fra graduates til CFO’s. Som graduate hos Deloitte Consulting BPS får du en solid uddannelse gennem Graduate Academy-programmet. Uddannelsen ruster dig til at løse konsulentopgaver på højeste niveau, og den er grundlaget for Deloittes CFO-program.
Yderligere spørgsmål
Hvis du har spørgsmål til Deloitte casedag, kan du kontakte:
Seniorkonsulent Anne Katrine Schjønning
+45 3093 6905
Martin Nø...
I skriver, at ‘tunge viden...
2